F.P.H. van Hal MSc

Ferry van Hal is sinds mei 2023 als docent verbonden aan het Fiscaal Economisch instituut waar hij zich hoofdzakelijk bezighoudt met vennootschapsbelasting

Nevenwerkzaamheden

  • coauteur Compendium vennootschapsbelasting
  • secretaris van de Commissie Knelpunten van de Nederlandse Orde van Belastingadviseurs (NOB)
  • docent Postacademische MasterCourse Vastgoed Fiscaal

Nevenfuncties

  • werkzaam bij de afdeling Bureau Vaktechniek van BDO Belastingadviseurs

Publicaties

2025

De interactiegevolgen van de duale kwijtscheldingswinstvrijstelling in de vennootschapsbelasting (met M.H.C. Ruijschop)
WFR 2025/128, p. 10 – 21

De fiscale behandeling van bitcoin: wellicht nog ingewikkelder dan de techniek achter cryptoactiva, in: Omzien met bewondering. Vooruitzien met nieuwsgierigheid. Jubileumbundel in verband met het 100-jarige bestaan van de Vereniging voor Belastingwetenschap (Rotterdam, 2025), p. 135 – 143

Compendium vennootschapsbelasting (met R.P. van den Dool, M. Nieuweboer, M.C. de Graaf, E.J.W. Heithuis en M. Maatoug)
Deventer: Wolters Kluwer 2025 (vierentwintigste druk, 724 p.)

2024

Compendium vennootschapsbelasting (samen met E.J.W. Heithuis, R.P. van den Dool, M.C. de Graaf, M. Maatoug, M. Nieuweboer en R.C. de Smit)
Kluwer, Deventer, 2024, drieëntwintigste druk, 693 p.

De open cv verdwijnt en de definities van het open fgr en de vbi wijzigen: een overzicht op hoofdlijnen (samen met G.C. van der Burgt en M.M.J. Schuurman-van Nifterik)
FTV 2024/16, p. 12-23.

Het is besloten: de open cv verdwijnt en de definities van het open fgr en de vbi wijzigen – Een analyse met suggesties voor verbetering (samen met G.C. van der Burgt en M.M.J. Schuurman-van Nifterik)
MBB 2024/12, p. 19-40.

2023

Knelpunten bij nalatenschappen met cryptovermogen – over ‘seed phrases’ en andere sleutels tot de oplossing (samen met M.M.J. Schuurman-van Nifterik)
PE Notariaat 2023/15, p. 7-12.